Kramovik është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kromnik.

Kramovik
Kromnik
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto