Kramoviku

fshat të Kosovë

Kramovik është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kromnik.

Kramovik
Kromnik
Fshat
Vendndodhja
Kramovik is located in Kosova
Kramovik
Kramovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 55″ Veri

20° 31′ 22″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto