Nagac është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Nagac
Fshat
Vendndodhja
Nagac is located in Kosova
Nagac
Nagac
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 17″ Veri

20° 38′ 32″ Lindje

Popullsia 743 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto