Gexhë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Gexhë
Fshat
Vendndodhja
Gexhë is located in Kosova
Gexhë
Gexhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 347 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 52″ Veri

20° 32′ 42″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto