Mrasori

fshat të Kosovë

Mrasor është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Mrasor
Fshat
Vendndodhja
Mrasor is located in Kosova
Mrasor
Mrasor
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 47″ Veri

20° 33′ 13″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto