Bubël është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Bubël
Fshat
Vendndodhja
Bubël is located in Kosova
Bubël
Bubël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 25″ Veri

20° 39′ 8″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto