Marali është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Marali
Fshat
Vendndodhja
Marali is located in Kosova
Marali
Marali
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 58″ Veri

20° 43′ 49″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto