Dushanovë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbanë.

Dushanovë
Arbanë
Fshat
Vendndodhja
Dushanovë is located in Kosova
Dushanovë
Dushanovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 54″ Veri

20° 43′ 11″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto