Mushnikova

fshat në Kosovë

Mushnikovë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Mushnikovë
Fshat
Vendndodhja
Mushnikovë is located in Kosova
Mushnikovë
Mushnikovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1080 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 27″ Veri

20° 53′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto