Vlashnja

fshat në Kosovë

Vlashnjë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vlash.

Vlashnjë
Vlash
Fshat
Vendndodhja
Vlashnjë is located in Kosova
Vlashnjë
Vlashnjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 11″ Veri

20° 39′ 44″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto