Milaj është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Milaj
Fshat
Vendndodhja
Milaj is located in Kosova
Milaj
Milaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 39″ Veri

20° 33′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto