Zymi (Prizren)

fshat në Kosovë

Zym është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Zym
Fshat
Vendndodhja
Zym is located in Kosova
Zym
Zym
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 21″ Veri

20° 37′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto