Sërbica e Poshtme

fshat në Kosovë

Sërbicë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Arbanas dhe Arbënesh.

Sërbicë e Poshtme
Arbanas
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Sërbicë e Poshtme is located in Kosova
Sërbicë e Poshtme
Sërbicë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 372 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 12″ Veri

20° 41′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto