Novaku (Prizren)

fshat në Kosovë

Novak është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Novak
Fshat
Vendndodhja
Novak is located in Kosova
Novak
Novak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 7″ Veri

20° 45′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto