Tupec është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Tupec
Fshat
Vendndodhja
Tupec is located in Kosova
Tupec
Tupec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 18″ Veri

20° 39′ 58″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto