Pllanejë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Pllanejë
Fshat
Vendndodhja
Pllanejë is located in Kosova
Pllanejë
Pllanejë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 48″ Veri

20° 34′ 41″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto