Lubinja e Epërme

fshat në Kosovë

Lubinjë e Epërme është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lubinjë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Lubinjë e Epërme is located in Kosova
Lubinjë e Epërme
Lubinjë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 46″ Veri

20° 51′ 41″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto