Reçan është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Reçan
Fshat
Vendndodhja
Reçan is located in Kosova
Reçan
Reçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 27″ Veri

20° 49′ 3″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto