Pouskë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Pouskë
Fshat
Vendndodhja
Pouskë is located in Kosova
Pouskë
Pouskë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 811 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 37″ Veri

20° 45′ 58″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto