Poslisht është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurrë.

Poslisht
Gurrë
Fshat
Vendndodhja
Poslisht is located in Kosova
Poslisht
Poslisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vërrini
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 44″ Veri

20° 40′ 17″ Lindje

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto