Skorobishti

fshat në Kosovë

Skorobisht është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkorret.

Skorobisht
Shkorret
Fshat
Vendndodhja
Skorobisht is located in Kosova
Skorobisht
Skorobisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 56″ Veri

20° 48′ 38″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto