Mazreku (Prizren)

fshat në Kosovë

Mazrek është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Mazrek
Fshat
Vendndodhja
Mazrek is located in Kosova
Mazrek
Mazrek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 3″ Veri

20° 36′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto