Llokvicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Llokvicë
Fshat
Vendndodhja
Llokvicë is located in Kosova
Llokvicë
Llokvicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 18″ Veri

20° 47′ 58″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto