Manastirica

fshat në Kosovë

Manastiricë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Manastir.

Manastiricë
Manastir
Fshat
Vendndodhja
Manastiricë is located in Kosova
Manastiricë
Manastiricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1370 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 6″ Veri

20° 48′ 22″ Lindje

Popullsia Sreckë banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto