Koordinatat: 42°22′14″V 20°27′57″L / 42.3706°V 20.4659°L / 42.3706; 20.4659

Tërdec është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grykas.

Tërdec
Grykas
Fshat
Vendndodhja
Tërdec is located in Kosova
Tërdec
Tërdec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 6″ Veri

20° 46′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto