Koordinatat: 42°23′V 20°31′L / 42.38°V 20.52°L / 42.38; 20.52

Gllabar është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shkabë dhe Bletar.

Gllabar
Bletar
Fshat
Vendndodhja
Gllabar is located in Kosova
Gllabar
Gllabar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 45″ Veri

20° 52′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto