Gllabari

fshat në Kosovë

42°23′N 20°31′E / 42.38°N 20.52°E / 42.38; 20.52

Gllabar
Bletar
Fshat

Gllabar është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shkabë dhe Bletar.

Lidhje të jashtme

Redakto