42°20′N 20°32′E / 42.33°N 20.53°E / 42.33; 20.53

Kishnarekë
Krujas
Fshat

Kishnarekë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lumisht dhe Krujas.

Lidhje të jashtme

Redakto