Kishnareka

fshat në Kosovë

Koordinatat: 42°20′V 20°32′L / 42.33°V 20.53°L / 42.33; 20.53

Kishnarekë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lumisht dhe Krujas.

Kishnarekë
Krujas
Fshat
Vendndodhja
Kishnarekë is located in Kosova
Kishnarekë
Kishnarekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 11″ Veri

20° 53′ 27″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto