Koordinatat: 42°20′V 20°34′L / 42.34°V 20.56°L / 42.34; 20.56

Sankoci ose Sankofci është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Flamuras.

Sankoci
Flamuras
Fshat
Vendndodhja
Sankoci is located in Kosova
Sankoci
Sankoci
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 19″ Veri

20° 56′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto