Koordinatat: 42°19′V 20°32′L / 42.32°V 20.54°L / 42.32; 20.54

Nekoc është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Nekaj dhe Nikaj.

Nekoc
Nikaj
Fshat
Vendndodhja
Nekoc is located in Kosova
Nekoc
Nekoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 610 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 7″ Veri

20° 54′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto