Koordinatat: 42°24′V 20°34′L / 42.40°V 20.56°L / 42.40; 20.56

Godancë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shpat.

Godancë
Shpat
Fshat
Vendndodhja
Godancë is located in Kosova
Godancë
Godancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 48″ Veri

20° 56′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto