Baica (Drenas)

fshat në Kosovë

Baicë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugdren.

Baicë
Lugdren
Fshat
Vendndodhja
Baicë is located in Kosova
Baicë
Baicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 602 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 30″ Veri

20° 50′ 16″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto