L'Éternel retour (Shqip: Rikthimi i përjetshëm) është film dramatik dhe romancë i vitit 1943 me regji të Jean Delannoy. Në këtë film luajnë Madeleine Sologne dhe Jean Marais.[1] Në Britani, filmi u titullua si Dashuria e përjetshme.

Luajnë Redakto

Referimet Redakto

  1. ^ L'Éternel retour (1943) Arkivuar 4 janar 2013 tek Wayback Machine at the Films de France