L'Espunyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. L'Espunyola ka 269 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.46 km2.

L'Espunyola
Stema zyrtare e L'Espunyola
Popullsia
 • Gjithsej269
Emri i banorëveEspunyolenc, Espunyolenca
Faqja zyrtarewww.espunyola.cat

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto