La Acebeda

komunë në Spanjë

La Acebeda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. La Acebeda ka 57 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.06 km2.

La Acebeda
Calle de La Acebeda1.jpg
La Acebeda (Madrid) mapa.svg
Popullsia
 • Gjithsej57

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto