La Canonja

komunë në Spanjë

La Canonja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Canonja ka 5184 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.32 km2.

La Canonja
Komunë
noform
Sant Sebastià church
Vendndodhja
La Canonja is located in Spanjë
La Canonja
La Canonja

Koordinatat: 41°7′25″V 1°10′43″L / 41.12361°V 1.17861°L / 41.12361; 1.17861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Roc Muñoz Martínez
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.32 km2
Lartësia 46 m (m.n.d.)
Popullsia 5184 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 15-Apr-10
Vendasit canongí, canongina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43110
Prefiksi +34 (Spain) 977 (Province)
Koordinatat 41° 7′ 25″ Veri

1° 10′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.lacanonja.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto