La Coma i la Pedra

komunë në Spanjë

La Coma i la Pedra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. La Coma i la Pedra ka 252 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.62 km2.

La Coma i la Pedra
Komunë
Vendndodhja
La Coma i la Pedra is located in Spanjë
La Coma i la Pedra
La Coma i la Pedra

Koordinatat: 42°10′40″V 1°35′27″L / 42.17778°V 1.59083°L / 42.17778; 1.59083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Marc Escarré i Sala
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.62 km2
Lartësia 1004 m (m.n.d.)
Popullsia 252 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Comardí, comardina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 10′ 40″ Veri

1° 35′ 27″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto