La Granadella

komunë në Spanjë

La Granadella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Les Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia. La Granadella ka 715"Instituto Nacional de Estadística - Lleida" (në spanjisht). banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88.7 km2.

La Granadella
Komunë
noform
View of La Granadella, Catalonia.
Stema_figuraBandera de la Granadella.svg
Vendndodhja
La Granadella is located in Spanjë
La Granadella
La Granadella

Koordinatat: 41°21′25″V 0°39′59″L / 41.35694°V 0.66639°L / 41.35694; 0.66639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Les Garrigues
Kryetari i Bashkisë Carlos Giribert Bernaus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88.7 km2
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Popullsia 715"Instituto Nacional de Estadística - Lleida" (në spanjisht). banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25101
Prefiksi +34 (Spain)
Koordinatat 41° 21′ 25″ Veri

0° 39′ 59″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto