La Granadella

komunë në Spanjë

La Granadella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Les Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia. La Granadella ka 715"Instituto Nacional de Estadística - Lleida" (në spanjisht). Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 18 janar 2021. banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88.7 km2.

La Granadella
View of La Granadella, Catalonia.
View of La Granadella, Catalonia.
Flamuri i La Granadella
Stema zyrtare e La Granadella
Popullsia
 • Gjithsej715"Instituto Nacional de Estadística - Lleida" (në spanjisht). Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2.016. Marrë më 18 janar 2.021.

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto