La Granja d'Escarp

komunë në Spanjë

La Granja d'Escarp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. La Granja d'Escarp ka 1042 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.5 km2.

La Granja d'Escarp
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Granja d'Escarp is located in Spanjë
La Granja d'Escarp
La Granja d'Escarp

Koordinatat: 41°25′15″V 0°21′13″L / 41.42083°V 0.35361°L / 41.42083; 0.35361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.5 km2
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 1042 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit granjolí, granjolina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 251023
Koordinatat 41° 25′ 15″ Veri

0° 21′ 13″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto