La Guingueta d'Àneu

komunë në Spanjë

La Guingueta d'Àneu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Katalonia. La Guingueta d'Àneu ka 370 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 108.42 km2.

La Guingueta d'Àneu
Official seal of La Guingueta d'Àneu
Population
 • Total370

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto