La Matanza de Acentejo

komunë në Spanjë

La Matanza de Acentejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. La Matanza de Acentejo ka 8944[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.11 km2.[3]

La Matanza de Acentejo
Flamuri i La Matanza de Acentejo
Popullsia
 • Gjithsej8.944[1]

Referime Redakto

  1. ^ "Población en Canarias. Tenerife. 1-1-2013" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 29 prill 2016.
  2. ^ "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 29 prill 2016.
  3. ^ a b "Población en Canarias. Tenerife. 1-1-2013" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 29 prill 2016.

Lidhje të jashtme Redakto

28°27′10″N 16°27′20″W / 28.45278°N 16.45556°W / 28.45278; -16.45556