La Molsosa

komunë në Spanjë

La Molsosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. La Molsosa ka 128 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.9 km2.

La Molsosa
Komunë
Vendndodhja
La Molsosa is located in Spanjë
La Molsosa
La Molsosa

Koordinatat: 41°47′14″V 1°32′42″L / 41.78722°V 1.54500°L / 41.78722; 1.54500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Marià Torra i Montraveta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.9 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Molsosenc, molsosenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 47′ 14″ Veri

1° 32′ 42″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto