La Puebla de Montalbán

komunë në Spanjë

La Puebla de Montalbán është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. La Puebla de Montalbán ka 8216 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 141.16 km2.

La Puebla de Montalbán
Komunë
Vendndodhja
La Puebla de Montalbán is located in Spanjë
La Puebla de Montalbán
La Puebla de Montalbán

Koordinatat: 39°52′20″V 4°21′32″P / 39.87222°V 4.35889°P / 39.87222; -4.35889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Araceli Ladera Díaz-Chirón (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 141.16 km2
Lartësia 453 m (m.n.d.)
Popullsia 8216 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Pueblano, na Puebleño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45516
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 52′ 20″ Veri

4° 21′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.pueblademontalban.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto