Toledo është një provincë e komunitetit autonom Castile-La Mancha, në Spanjë. Toledo ka një popullsi prej banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15370 km2.

Provinca Toledo
Provincia de Toledo

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto