La Serra d'en Galceran

komunë në Spanjë

La Serra d'en Galceran është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Serra d'en Galceran ka 1069 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82 km2.

La Serra d'en Galceran
Stema zyrtare e La Serra d'en Galceran
Popullsia
 • Gjithsej1.069
Emri i banorëveSerratí, serratina

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto