La Seu d'Urgell

komunë në Spanjë

La Seu d'Urgell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. La Seu d'Urgell ka 12986 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.44 km2.

La Seu d'Urgell
Komunë
noform
Seu d'Urgell Cathedral
Vendndodhja
La Seu d'Urgell is located in Spanjë
La Seu d'Urgell
La Seu d'Urgell

Koordinatat: 42°22′V 1°27′L / 42.367°V 1.450°L / 42.367; 1.450

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Kryetari i Bashkisë Albert Batalla i Siscart (CIU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.44 km2
Lartësia 691 m (m.n.d.)
Popullsia 12986 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Urgellenc, urgellenca
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto