La Torre d'en Doménec

komunë në Spanjë

La Torre d'en Doménec është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Torre d'en Doménec ka 236 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.2 km2.

La Torre d'en Doménec
Stema zyrtare e La Torre d'en Doménec
Popullsia
 • Gjithsej236
Emri i banorëveTorretí, torretina

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto