La Unión, Murcia

komunë në Spanjë


La Unión është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Cartagena, të provincës së rajonit Murcia. La Unión ka 19009 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

La Unión
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Unión is located in Spanjë
La Unión
La Unión

Koordinatat: 37°37′9″V 0°52′32″P / 37.61917°V 0.87556°P / 37.61917; -0.87556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Rajoni Murcia
Qarku Campo de Cartagena
Kryetari i Bashkisë Francisco M.ª Bernabé Pérez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 19009 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30360
Prefiksi +34 (Spain) + 968 (Murcia)
Koordinatat 37° 37′ 9″ Veri

0° 52′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.ayto-launion.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto