La Vall de Bianya

komunë në Spanjë


La Vall de Bianya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. La Vall de Bianya ka 1320 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.68 km2.

La Vall de Bianya
Komunë
noform
L'Hostalnou de Bianya
Stema_figura
Vendndodhja
La Vall de Bianya is located in Spanjë
La Vall de Bianya
La Vall de Bianya

Koordinatat: 42°12′46″V 2°27′13″L / 42.21278°V 2.45361°L / 42.21278; 2.45361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Santi Reixach i Garriga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.68 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 1320 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bianyenc, bianyenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17813, 17858 (only for La Canya).
Koordinatat 42° 12′ 46″ Veri

2° 27′ 13″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ddgi.cat/bianya

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto