Lansingerland është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 56.39 km² dhe popullsi 52535 banorë[1]. Berkel en Rodenrijs është kryeqendra e komunës.

Lansingerland
Flamuri i Lansingerland
Stema zyrtare e Lansingerland
Popullsia
 • Gjithsej52.535
Faqja zyrtarewww.lansingerland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto