Larry David lindi më 2 korrik 1947Brooklyn, New York si Lawrence Gene David. Ishte një aktor dhe komedian amerikan.

Larry David
LarryDavidDec09.jpg
David, 2009
Informacione personale
Vendlindja Brooklyn, New York, SHBA
Bashkëshort(ja) Laurie Lennard (19932007)
Kombësia Amerikan

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Larry David – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.