Laukaa (Laukaan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Laukaa
Laukaan kunta
Komunë
Leppävesi është një nga disa qytetet në Laukaa.
Leppävesi është një nga disa qytetet në Laukaa.
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.laukaa.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto